Produkty Spolehlivost, kvalita a bezpečnost

SSL Certifikáty

SSL certifikát pro internetové stránky

SSL certifikát v protokolu SSL/TLS šifruje a tím bezpečně chrání citlivá data, která proudí mezi Vaším serverem a druhou stranou. Například mezi web serverem a prohlížečem uživatele (HTTPS). Šifruje hesla, adresy, čísla účtů, čísla platebních karet a citlivé osobní údaje, aby byly chráněny před odposloucháváním třetí stranou.

Použití SSL certifikátu by dnes mělo být samozřejmostí u všech webových stránek, které shromažďují citlivé údaje svých uživatelů. SSL certifikát zvyšuje důvěru a prestiž webových stránek u uživatelů a může pomoci vylepšit pozici u internetových vyhledávačů.

Výběr SSL certifikátu se řídí dle druhu ověření, typu a ceny certifikátu. Ceny certifikátů přímo odráží prestiž certifikačních autorit, které je vydávají.

Druhy SSL certifikátů

Domain Validation (DV, ověření domény)
Popis: Nejjednodušší a nejrychlejší způsob získání SSL certifikátu. Platnost až 2 roky.
Ověření: Ověřuje se, zda má žadatel o certifikát zmíněnou doménu pod kontrolou.
Použití: Interní a běžné weby/e-shopy, zabezpečení komunikace
Typy certifikátů: Standardní, Wildcard, SAN
Organisation validation (OV, ověření organizace)
Popis: Certifikát obsahuje informace o vlastníkovi. Platnost až 2 roky.
Ověření: Zahrnuje DV + Ověření žadatele ve veřejných databázích a telefonické ověření kontaktu.
Použití: Firemní weby, E-shopy, Úřady
Typy certifikátů: Standardní, Wildcard, SAN
Extended validation (EV, rozšířené ověření)
Popis: Certifikát zobrazí zelený adresní řádek s názvem společnosti v prohlížeči. Nejvyšší stupeň ověření certifikátu – nejvyšší důvěryhodnost stránek. Platnost až 2 roky.
Ověření: Zahrnuje OV + Písemné ověření osoby žadatele.
Použití: Finanční instituce, Banky, Korporátní weby, Velké populární weby a e-shopy
Typy certifikátů: Standardní, SAN

Typy SSL certifikátů

Standardní: SSL certifikát určený k zabezpečení jedné domény nebo subdomény.

Wildcard: SSL certifikát zabezpečující všechny subdomény na hlavní doméně (cokoliv.doména). Například www.nethost.cz, mail.nethost.cz a cokoliv.nethost.cz. Certifikát se vystavuje na doménu s hvězdičkou místo subdomény (*. doména, *.nethost.cz).

SAN (Subject Alternative Name): SSL certifikát zabezpečující více domén najednou. Jeden SAN certifikát tak může zabezpečit najednou třeba www.nethost.cz, www.nethost.sk a další a další doména. Ve verzi Wildcard pak i všechny jejich subdomény. Šetří IP adresy, zjednodušíte konfiguraci SSL a ulehčí systémovým prostředkům.

Certifikační autority

Certifikační autority

Náš ceník ke stažení

Ceník SSL certifikátů

Ceník ID (S/MIME) a Code Signing certifikátů

Aktuální cenu vám vždy potvrdí pracovník naší technické podpory.


Další nabízené certifikáty

ID certifikáty (S/MIME)

Osobní nebo firemní ID certifikát pro zajištění digitálního podpisu PDF dokumentů, e-mailů a šifrování e-mailů (S/MIME). S tímto certifikátem bedete mít Vy nebo Vaši zaměstnanci jistotu, že obdržený email opravdu pochází od osoby uvedené jako odesílatel. Tím se snižuje riziko u podvodných emailů, které například jménem vedení společnosti požadují provést po zaměstnancích platbu apod..

Code Signing certifikáty

Certifikáty určené pro podepisování softwareových aplikací a kódu. Certifikáty obsahují název společnocti, kdy zákazník může snadno ověřit, že software pochází od toho, kdo jej podepsal. Druhy certifikátů jsou Organisation validation (OV, ověření organizace) a Extended validation (EV, rozšířené ověření), který nabízí nejvyšší úroveň zabezpečení pomocí hardwareového klíče zaslaného přímo certifikační autoritou na adresu žadatele. Řeší důvěryhodnost ve Windows SmartScreen filtru a je požadován ve Windows Hardware Dev Center pro podpis kernel mode driverů.

Let's Encrypt certifikát

Certifikační autorita založená roku 2015 za podpory velkých firem jako je Facebook nebo Cisco. Vystavení certifikátu je zdarma a jsou podporovány většinou prohlížečů. Nasazení tohoto certifikátu provedete v administračním rozhraní. Vhodnější pro nekomerční nebo soukromé webové prezentace.

Klientský certifikát

Tyto klientské certifikáty jsme schopni v rámci Vaší společnosti doplnit o autorizační tokeny RSA založených na průmyslových standardech včetně všech certifikací softwaru, serverový částí a také zabezpečení odolnosti tokenů proti nabourání (FIPS).

Kvalifikovaný systémový certifikát

Dokumenty a faktury vystavené z těchto systémů mají díky elektronickému podpisu z pohledu českého práva stejnou validitu jako notářsky ověření podpis, nebo papírový originál dokumentu.


Individuální řešení

V rámci celkového portfolia nabízíme kromě autorizace klientskými SSL certifikáty i kompletní PKI infrastrukturu na klíč (včetně implementace klientských SSL certifikátů, RSA tokenů a OTP řešení) nebo zřízení a vedení celé certifikátové infrastruktury včetně napojení na Vaše stávající ICT.

Tyto vysoce individuální řešení poskytujeme vždy výhradně na míru konkrétním požadavkům.


V případě dotazů nebo zájmu o bezpečnostní certifikát, nás kontaktujte.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Vaše emailová adresa:
Vaše emailová adresa:
Vaše emailová adresa:
Váš promo kód:
Váš vzkaz: