Produkty Spolehlivost, kvalita a bezpečnost

Nethost PDS

Specializovaný, robustní, bezpečný, bezkonkurenčně nejrychlejší a cenově výhodný nástroj pro zálohování.

Zálohujte!

Není otázkou, zda někdy ztratíte Vaše data, otázkou je kdy se tak stane. To je bohužel fakt se kterým musíte počítat. Proto jistě data zálohujete. Nabízíme řešení PDS (Persistent Data Storage), které se vyplatí a opravdu spolehlivě funguje.

Jak Nethost PDS funguje?

Hlavní výhody Nethost PDS:

Specializovaný robustní nástroj pro zálohování.

PDS je, na rozdíl od konkurenčních produktů, od počátku vyvíjen jako specializovaný zálohovací produkt k zálohování fyzických serverů ve veřejných datacentrech, pracovních stanic, firemních serverů, virtuálních serverů, hypervisorů a aplikací. Proto je tak robustní, poskytuje neobyčejně vysokou bezpečnost dat a v případě potřeby obnoví vaše data několikanásobně rychleji.


Bezkonkurenční poměr cena – výkon. 

Pay-as-go zaručuje, že platíte skutečně jen za to, co spotřebujete a Nethost PDS poskytuje velmi příznivé ceny pro zálohování vašich dat.


Automatizované rušení starých nepotřebných záloh.

Každá vložená záloha má v PDS podle svého typu služby přiřazen pevný datum expirace, kdy bude zrušena. Tím PDS spoří vaše náklady na objem uložených dat i vaši práci s manuálním rušením starých záloh.


Volitelné strategie zálohování.

PDS umožňuje nastavení záloh, přesně podle vašeho požadavku. Není potřeba mít data uložena v několika kopiích po celý měsíc, je vhodnější využívat pokročilé zálohovací strategie. Např. lze používat ukládání systémem každý týden jedenkrát, tedy 5 dnů 3 kopie, ve zbytku měsíce 25 dnů již pouze 2 kopie.


Vysoký výkon.

PDS je výkonné. Dokáže pojmout sto miliónů záloh měsíčně.


Blesková obnova záloh.

Díky tomu, že data jsou rozložena na různé servery v geograficky rozdílných datacentrech, je rozložena i aktuální zátěž při potřebě zálohu získat zpět Tím je dosahována bezkonkurenční rychlost pro obnovu dat, v maximech až 40 Gbit/s.


Uživatelsky jednoduché.

Data se do PDS ukládají přímo pomocí jednoduchého HTTP PUT požadavku, nebo nástrojem pds upload. Uložená data jsou po uložení snadno a bezpečně přístupná přes https//klient­.nethost.cz/.CENÍK NETHOST PDS:
1GB dat bezpečně uložených v PDS (2 instance) 1,20 Kč/měsíc
1GB dat bezpečně uložených v PDS (1 instance) 0,80 Kč/měsíc

Ceny jsou uvedeny bez DPH.


Technologie:

Time Pay Zpoplatnění na základě skutečné denní potřeby nejenom výrazně šetří náklady na provoz a zcela deklasují cenově konkurenční služby, ale hlavně umožnuje koncept One-Day záloh, kdy pravidelně zálohujete jednou denně s expirací třeba 30dní a pak každou hodinu klíčová data s expirací 1den. V každý okamžik tedy máte k dispozici nejméně 24 záloh po hodinách umožňující trefit přesně tu, kterou potřebujete a to při ceně 1/30 konkurenčních služeb.
Speed Optimizer Pro každý Váš fyzický systém je přidělen unikátní CID, který slouží společně s autorizačními údaji jako unikátní identifikátor systému. Nejen že zajistí, že data putují do geograficky oddělené lokality (pokud jste uživatelem některého z komerčních datacenter, ve kterých jsou naše systémy přítomny), ale zároveň zajištuje plošnou distribuci dat z jednoho CIDu na co nejvíce systémů. Data jsou tedy rozprostřena mezi stovky fyzických serverů a případná obnova dat tedy může paralelně probíhat ze stovek serverů rychlostí v řádu gigabitů.
Context Protector Interně si při ukládání každé zálohy můžete pomocí API, nebo našeho zálohovacího agenta zvolit tzv. kontext. Kontext je textová hodnota, která např. při použití loginname, nebo názvu zálohované domény zajistí, že data z jednoho kontextu budou rozdělena do odlišných fyzických entit našeho cloudového řešení. Tj. např každá denní záloha bude uložena nejen ve třech (standard), nebo pěti (super protect) kopiích, ale především bude každá na jiném fyzickém serveru. Konkrétní zálohy měsíc zpět se tak budou vyskytovat na stovkách serverů zajištujících ještě zvýšení garantované dostupnosti.
Geo Boost Naše společnost jako přední poskytovatel hostingových služeb, služeb managed serverů a virtualizace je přítomna v řadě českých komerčních datacenter. V rámci zrychlení obnovy a zrychlení samotného uploadu Vašich záloh systém automaticky při obnově/zálohování vybírá nejbližší (síťově) lokalitu. S ohledem na skutečnost že naše POPy PDS jsou ve všech významných českých datacentrech je odbavovací rychlost rovná Vaší linkové rychlosti serveru. Navíc to pro Vás znamená výraznou úsporu dat, protože nejsou data v rámci serverovny účtována.
Auto Healing Systém plně automaticky zajištuje obnovu dat a navíc disponuje vždy nejméně 25% kapacitní rezervu pro healing vadných fyzických disků. Nehrozí tedy, že pro jakýkoliv objem dat, nebude k dispozici spare rezerva a vždy bude transparentně započata násobná obnova (tj. v případě pádu/selhání fyzického disku), bude provedena pro jistotu obnova víc jak dané chybějící kopie. Navíc ve variantě PDS super protect používáme encoding souborů s redundatní korekcí tj při přenosu po síti i jinde máme průběžnou kontrolu kvality linky a není třeba na výslednou kontrolu md5/sha128 souboru a v průběhu přenosu je možné bloby okamžitě transparentně nasměrovat jinak. Samozřejmostí je použivání HW rezerv pro elektroniku disků a obdobným byť pomalejší rychlosti poskytujícím filesystémem s pravidelně opakovaným testem proveditelnosti obnovy dat v případě pádu file systému jednotlivých bodů PDS.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Vaše emailová adresa:
Vaše emailová adresa:
Vaše emailová adresa:
Váš promo kód:
Váš vzkaz: