O nás Fakta a informace

Slavíme 30 let internetu v Česku

Již třicátým rokem je Česká republika připojena k celosvětové síti internet. Přesně se tak stalo 13. února 1992, kdy se tenkrát ještě Československo oficiálně připojilo k internetu (jako 39. země na světě). Tehdejší rychlost připojení 19,2 kb/s s cenou 174 000 Kč měsíčně zní dnes opravdu neuvěřitelně. Zejména, bereme-li v potaz tehdejší průměrnou měsíční mzdu 4000 Kč.

Pro většinu uživatelů je dnes Internet téměř neoddělitelná součást jejich soukromého i pracovního života. Postupně zrychlující rozmach Internetu s sebou přinesl spoustu pozitivních změn v každodenním životě všech lidí. S tím je však obzvláště v posledních letech spojen i nárůst negativních jevů v oblasti bezpečnosti, dezinformací, podvodů atd. V neposlední řadě se navíc objevují různé nekoncepční snahy o jeho regulaci, které jsou mnohde vydávány dokonce za ochranu jejich uživatelů. Přejeme tedy (nejen) českému internetu co nejvíce nezávislosti, odolnosti (zdraví) a růstu do dalších let.

Oslavte 30 let internetu v Česku s 30% slevou!

Získejte slevu 30 % na novou objednávku. Stačí v období mezi 16. 2. 2022 a 18. 3. 2022 v posledním kroku objednávky zadat promo kód INTERNET30 a sleva je vaše.

Slevu lze uplatnit také uvedením kódu v kontaktním formuláři, e-mailu nebo požadavku v klientské sekci.Slevová akce „Slavíme 30 let internetu v Česku“ probíhá v období od 16. 2. 2022 do 18. 3. 2022. Sleva se vztahuje na nové objednávky na první zúčtovací období, pokud není dohodnuto jinak. Sleva se nevztahuje na produkty a služby třetích stran (domény, server housing a licence).Zdroj: CESNET